• print

Grote toekomst voor privéklinieken

Grote toekomst voor privéklinieken

Als u van plan bent om een privékliniek te starten die verzekerde zorg levert, dan wacht u een gouden toekomst. Althans, dat is de conclusie van een onderzoek dat door adviesbureau Boer & Croon is uitgevoerd.

Het aandeel van privé-klinieken in de markt voor medisch-specialistische zorg bedraagt nu nog slechts 1%, maar als het huidige groeitempo doorzet, is dat in 2015 ruim 16% van de markt, aldus Boer & Croon.
Het onderzoek richt zich uitsluitend op de privéklinieken die verzekerde zorg leveren, de zogenoemde zelfstandige behandelcentra. De resultaten gelden dus niet voor klinieken die cosmetische behandelingen aanbieden.

Verzekerde zorg
Het onderzoek van Boer & Croon wijst uit dat de gezamenlijke omzet van privéklinieken die verzekerde zorg verlenen, in de periode van 2005 tot en met 2008 ieder jaar met ruim 60% is gestegen, tot 182 miljoen euro. Op de totale omvang van de ziekenhuismarkt van ruim 20 miljard euro is dat nu nog geen 1%.

Marktaandeel
Maar omdat de omzet van de reguliere ziekenhuizen veel langzamer groeit dan die van de privéklinieken, zal hun marktaandeel in de komende jaren in hoog tempo toenemen. Bij het huidige groeitempo komen de privéklinieken in 2010 al op 500 miljoen euro omzet uit en in 2015 op meer dan vijf miljard. Dat zou dus 16% van de markt betekenen.

Ziet u ook kansen voor een eigen onderneming? Kijk dan eerst eens hier.
 

Woensdag 2 december 2009

how to

alle how to's

gerelateerde video's

alle video’s