Wilt u een bedrijf beginnen of bent u het afgelopen jaar van start gegaan? Floris...
Aanvraag Nederlandse patenten teruggelopen
Er zijn in 2011 door Nederlandse bedrijven ruim dertien procent minder patenten aangevraagd dan in 2010. Dat schreef NUzakelijk eind vorige week op basis van recente cijfers van het Europese patentbureau EPO.
De terugloop in Nederlandse aanvragen komt niet echt overeen met de status in andere landen. Over het geheel genomen kreeg EPO over 2011 namelijk een recordaantal patentsaanvragen binnen. In totaal ging het om 244.000 patenten, 3,7 procent meer dan in het jaar daarvoor. Hierbij was 38 procent van de aanvragen afkomstig uit Europese landen. Een kwart werd aangevraagd door de Verenigde Staten en het resterende deel was afkomstig uit de Aziatische landen Japan, Korea en China.
Patentaanvragen
Van de Europese landen heeft Duitsland de meeste pantentaanvragen ingediend, gevolgd door Frankrijk, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. Nederland kwam uit op de vijfde plaats. Hoewel de meeste patenten worden aangevraagd op het gebied van medische technologie, komen er bij EPO ook veel aanvragen binnen op het gebied van computertechnologie, digitale communicatie, elektrische machines en energie.
Lees het hele artikel op NUzakelijk.
dossiers
-
Maatschappelijk Betrokken Ondernemen
(3 artikelen)
-
Innovatie
(3 artikelen)
-
Duurzaamheid
(3 artikelen)
-
Wat is MVO eigenlijk?
(5 artikelen)
gerelateerde artikelen
Meest gelezen artikelen
how to
-
Checklist: webshop starten
Van elektronica tot meubilair en van vakanties tot streekproducten: u kunt het zo gek...
-
3 manieren om te bouwen aan een internationaal merk
Er zijn startende ondernemers die hun producten of diensten niet alleen in de...
-
6 vragen en antwoorden over het starten van een bedrijf
Overweegt u om voor uzelf te beginnen? Dan bent u niet de enige. Uit recente cijfers...
-
5 manieren om een moeilijke taak af te krijgen
U herkent het vast: er zijn ochtenden met een gouden randje waarop u door het werk op...
