Alex Klein is bij veel (startende) ondernemers bekend als auteur van de boeken...
ZZP'er wil eigen rechtsvorm
ZZP'ers zouden het liefst een eigen rechtsvorm krijgen. De ZZP Barometer, die op regelmatige basis ZZP'ers ondervraagt, wijst uit dat 44 procent van de ZZP'ers voorstander is van het inrichten van een eigen rechtsvorm voor de ZZP'er.
Een dergelijke eigen rechtsvorm zal volgens de voorstanders leiden tot meer duidelijkheid voor hun opdrachtgevers. Ook zal het volgens hen het bedrijfsleven helpen passende producten en diensten te leveren, specifiek gericht op de ZZP'er. De ZZP Barometer werd gehouden onder 1.384 ZZP'ers.
De term ZZP werd een aantal jaren geleden geïntroduceerd bij de invoering van de zelfstandigenaftrek, maar heeft geen officiële status. Het is nu dus (nog) niet mogelijk als ZZP'er geregistreerd te staan bij de Kamer van Koophandel. ZZP'ers moeten zich wel altijd registreren als ondernemer: momenteel staat 65 procent geregistreerd als eenmanszaak, 26 procent als BV en 9 procent als een andere rechtsvorm.
Slechts 14 procent van de deelnemers aan de ZZP Barometer zegt pertinent geen eigen rechtsvorm voor ZZP'ers te willen. In Frankrijk bestaat al een aparte rechtsvorm voor zelfstandigen zonder personeel. Jeroen Sakkers, oprichter van zelfstandigenplatform Victor Mundi vindt dat de toenemende flexibilisering van arbeid meer aandacht nodig heeft vanuit het kabinet en ook meer gestimuleerd zou moeten worden.
Wilt u ook ZZP'er worden, laat u dan eerst goed informeren.
dossiers
-
Succesfactoren voor goed ondernem...
(3 artikelen)
-
Succesfactoren ZZP'ers
(2 artikelen)
-
Vrouwelijke ondernemers
(3 artikelen)
-
Allochtone starters
(2 artikelen)
gerelateerde artikelen
Meest gelezen artikelen
how to
-
3 manieren om te bouwen aan een internationaal merk
Er zijn startende ondernemers die hun producten of diensten niet alleen in de...
-
6 vragen en antwoorden over het starten van een bedrijf
Overweegt u om voor uzelf te beginnen? Dan bent u niet de enige. Uit recente cijfers...
-
5 manieren om een moeilijke taak af te krijgen
U herkent het vast: er zijn ochtenden met een gouden randje waarop u door het werk op...
-
6 tips voor het aannemen van personeel
Een groot deel van de startende ondernemers gaat alleen van start, maar na verloop van...
