Wilt u een bedrijf beginnen of bent u het afgelopen jaar van start gegaan? Floris...
KNB lanceert speciaal model voor kleine bv
De Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB) heeft afgelopen dinsdag officieel een speciaal model voor een kleine BV gepresenteerd. Deze uitgekiende vorm moet het ondernemers in het midden- en kleinbedrijf en Zelfstandigen Zonder Personeel (ZZP'ers) makkelijker maken om sneller en goedkoper een besloten vennootschap (bv) op te richten.
De KNB stelt op haar website dat het nieuwe model bestaat uit een notariële oprichtingsakte met statuten die tot een minimum beperkt zijn. De organisatie hoopt met deze maatregel de administratieve lasten voor kleine ondernemers te verlichten en zo ondernemerschap in Nederland verder te kunnen stimuleren.
Aansluiting
Daarnaast hoopt de KNB op het vinden van meer aansluiting bij deze doelgroep. "We hopen dat MKB'ers en ZZP'ers eerder in aanraking komen met notariële dienstverlening, zodat we de markt beter kunnen bedienen", aldus een woordvoerder. "Rechtszekerheid biedt een belangrijke bijdrage aan economische welvaart."
Proactief
Het model is speciaal ontwikkeld in het kader van de Small Business Act for Europe (SBA) die op 30 mei 2011 door de Europese ministers van Economische Zaken is aangenomen. Het motto hierbij was 'think small first' en draait om het versimpelen van de regelgeving voor het MKB en het verminderen van eventuele administratieve lasten. MKB-Nederland reageerde enthousiast op het nieuwe model voor de kleine bv. Voorzitter Hans Biesheuvel: "Dit is precies de manier waarop notarissen het moeten aanpakken. Proactief als partner van de ondernemer."
Lees het hele artikel op NUzakelijk.
dossiers
-
Starten vanuit de WW
(3 artikelen)
-
Overige belastingen ondernemers
(4 artikelen)
-
Dit moet u weten over ondernemers...
(5 artikelen)
-
Verzekeringen voor ZZP'ers
(5 artikelen)
gerelateerde artikelen
Meest gelezen artikelen
how to
-
3 manieren om te bouwen aan een internationaal merk
Er zijn startende ondernemers die hun producten of diensten niet alleen in de...
-
6 vragen en antwoorden over het starten van een bedrijf
Overweegt u om voor uzelf te beginnen? Dan bent u niet de enige. Uit recente cijfers...
-
5 manieren om een moeilijke taak af te krijgen
U herkent het vast: er zijn ochtenden met een gouden randje waarop u door het werk op...
-
6 tips voor het aannemen van personeel
Een groot deel van de startende ondernemers gaat alleen van start, maar na verloop van...
