• print

Nederlandse startup richt zich op social dining

Nederlandse startup richt zich op social dining

Volgens een Nederlandse startup zit er toekomst in social dining, een van oorsprong Amerikaans fenomeen waarbij bezoekers met gelijke interesses online dineetjes kunnen plannen met bekenden en onbekenden. Het doel: stadsgenoten met gemeenschappelijke hobby's zakelijke interesses met elkaar in contact brengen.

Bezoekers van de website Social Dining kunnen gelijkgestemden ontmoeten door hier in te tekenen op diners met een meergangenkeuzemenu bij een bepaald restaurant in de buurt. Er staat duidelijk aangegeven welke etentjes op de agenda staan, aan welke thema's of interesses ze gekoppeld zijn en hoeveel mensen zich hiervoor al hebben ingeschreven.

Behoefte

De initiatiefnemers van Social Dining zijn Jesse van der Meulen en Simon Hochstenbach. Het duo ziet een gat in de markt bij een bepaalde doelgroep in grote steden, waar steeds meer behoefte zou zijn naar meer sociaal contact. "In onze vriendenkring zit een fotograaf, maar die kan het nooit eens met ons over zijn hobby hebben, want geen van allen hebben we iets met fotografie", aldus Hochstenbach in een reactie op Emerce.nl.

Adverteren

Het duo verdient momenteel nog geen geld met het project, maar dat is dan ook niet het uitgangspunt van Social Dining. Hochstenbach: "Een commissie van restaurants zou kunnen, maar de marges zijn niet hoog, we zitten eerder te denken aan gericht adverteren voor doelgroepen. Ons doel is om de gemeenschap eerst zo groot mogelijk te maken."

Lees het hele artikel op Emerce.nl. Benieuwd naar de website van Social Dining? Klik dan hier.

Woensdag 1 februari 2012

how to

alle how to's

gerelateerde video's

alle video’s