- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
- Actueel Crowdfunding brengt 1,5 miljard dollar op
- Actueel KvK en Nibud lanceren Grip-op-Geld test
- Actueel Nieuwe subsidieregeling voor schone bedrijfsauto's
- Actueel 5 vragen en antwoorden over het aannemen van personeel
- Actueel 'Samenwerkende bedrijven bespoedigen productinnovatie'
- Actueel ZZP'ers geven voorkeur aan flexibele verzekering
- Actueel Startende horeca-ondernemer heeft het zwaar
- Actueel Echte Next Entrepreneurs bewijzen zich ook op netwerkgebied
Dossier: Zeven vormen van reclame en sponsoring
Advertenties zetten
Adverteren in kranten, huis-aan-huis bladen of magazines kan uw jonge bedrijf heel wat opleveren. Maar het kost natuurlijk ook geld. Daarom moet u, voordat u gaat adverteren, goed afwegen wat u wel en niet doet.
U moet bijvoorbeeld goed weten wie u wilt bereiken met uw advertentie. Wordt de krant of het tijdschrift gelezen door uw doelgroep? Advertentieverkopers pronken graag met hun oplage en bereik. Maar pas op: bereik betekent nog lang niet altijd dat uw advertentie ook gezien wordt. Met name voor gratis verspreide printuitgaven geldt dat veel mensen ze ongeopend bij het oud papier stoppen. Het blad kan dan wel een hoog bereik hebben, maar u bereikt er niets mee.
Informeer dus voordat u gaat adverteren ook naar de lezerswaardering van het blad. Als de uitgever kan aantonen dat zijn blad goed gelezen wordt, is het voor u al een stuk interessanter om er in te adverteren. Vakbladen kunnen voor veel ondernemers, met name in het business-to-business segment, erg interessant zijn. Ze worden doorgaans redelijk goed en gericht gelezen en bereiken een afgebakende doelgroep.
Maar ook verenigingsblaadjes kunnen interessant zijn. Als u een dierenwinkel start, kan het veel doeltreffender zijn om een goedkope advertentie in het plaatselijke manegeblad te zetten dan in de regionale krant.
RSS Feed