- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
- Actueel Crowdfunding brengt 1,5 miljard dollar op
- Actueel KvK en Nibud lanceren Grip-op-Geld test
- Actueel Nieuwe subsidieregeling voor schone bedrijfsauto's
- Actueel 5 vragen en antwoorden over het aannemen van personeel
Dossier: Elf voorbeelden van succesvolle jonge ondernemers
Outfox
Outfox is het bedrijf van de Tilburse studenten Marcel Oostdijk (23) en Nick Govers (24). Outfox is een crowdsourcing-bedrijf. Dat betekent dat het ondernemers en ZZP'ers helpt op het gebied van advies en kennisuitwisseling. Dit gebeurt door een groep van ruim 1.500 studenten in te zetten om ondernemersproblemen aan voor te leggen.
De jonge ondernemers Oostdijk en Govers hebben een deal gesloten met de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. Die subsidieert de rekening. Het tweetal richt zich op MKB-bedrijven en ZZP'ers, omdat die doorgaans niet zo makkelijk in contact komen met HBO- of WO-studenten. Dat terwijl er wel behoefte blijkt te bestaan aan kennisuitwisseling.
Er hebben zich binnen een jaar al meer dan 1.500 studenten ingeschreven. Veelal uit de economische hoek en uit technische studies, maar bijvoorbeeld ook psychologen en journalisten. Het biedt opdrachtgevers de mogelijkheid inzichten te verwerven vanuit verscheidene invalshoeken. Dat maakt het voor hen interessant.
De klanten van Outfox krijgen dus een deel van de factuur vergoed door de KvK. De deelnemende studenten kunnen een geldprijs winnen voor het beste idee, maar ze doen tegelijkertijd praktijkervaring op voor een eventueel toekomstig eigen bedrijf. Ze kunnen op hun CV aantonen dat ze werkelijk over creatieve vaardigheden beschikken.
RSS Feed