Eigen personeel steelt het vaakst

Woensdag 15 december 2010

Van alle diefstallen die plaatsvinden binnen het MKB, is in de meeste gevallen het eigen personeel de dader. Meer en meer melden MKB-bedrijven dat eigen medewerkers er vandoor gaan met geld, goederen of documenten. Bijna vier op de tien ondernemers heeft hiermee afgelopen jaar te maken gehad, vooral in de horeca en detailhandel.

Dit blijkt uit onderzoek van verzekeraar Nationale Nederlanden onder 1.300 bedrijven. Volgens 28% van de ondervraagden is diefstal door eigen medewerkers een probleem dat al langere tijd in opkomst is. Liefst driekwart van de bedrijven heeft het afgelopen jaar zeker één keer te maken gehad met diefstal, inbraak, cybercrime of andere delicten. Bij de middenstanders geldt is percentage zelfs 94.

De criminaliteit wordt steeds slimmer en vindt plaats bij zowel bedrijfsactiviteiten onderweg, als binnen de winkel, het magazijn of kantoor en op het internet. Bij een kwart van de ondervraagden bedroeg de totale schade door diefstal, inbraak en oplichting het afgelopen jaar tussen de 10.000 en 100.000 euro. Bijna 1 op de 10 bedrijven meldde een schadelast van meer dan 100.000 euro.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief