Ondernemers zien lastenbezwaring niet zitten

Donderdag 22 september 2011

Bijna de helft (48 procent) van het ondernemerspanel van de Kamer van Koophandel (KvK) is niet te spreken over de in de miljoenennota aangekondigde lastenbezwaring. Volgens hen zijn hun ondernemingen de motor van de economie en moet de groei in het bedrijfsleven juist blijvend worden gestimuleerd.

Een derde van de respondenten geeft aan wel begrip te kunnen opbrengen voor de bezuinigingsmaatregelen. Een ruime meerderheid is echter van mening dat er bij een aanhoudende achteruitgang van de economie meer kansen moeten worden gecreëerd voor het bedrijfsleven.

Gevolgen

De meeste ondernemers gaan ervan uit dat de aangekondigde maatregelen gevolgen zullen hebben voor hun bedrijf. Zij zijn onder meer van plan om naar aanleiding van het nieuwe beleid bepaalde aanpassingen door te voeren op het gebied van investeringen. Sommigen houden er zelfs rekening mee dat ze moeten stoppen.

Crisismaatregelen

Van de ondervraagden heeft 22 procent gebruik gemaakt van een of meerdere crisismaatregelen, zoals de deeltijd WW of de mogelijkheid om investeringen versneld af te schrijven. Veel van deze maatregelen zijn inmiddels afgeschaft of worden niet voortgezet in 2012. Volgens 39 procent van de respondenten zou juist de verruiming van de mogelijkheid verliezen te verrekenen met winsten moeten worden verlengd.

Het hele bericht vindt u hier op de KvK-website.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief