MKB vertoont risicomijdend gedrag bij kredieten

Maandag 31 oktober 2011

Het MKB in Nederland mijdt kredietrisico's. In Nederland verkoopt 58 procent van de bedrijven op krediet, maar de kleine bedrijven zijn hier minder vaak toe bereid. Meer dan 50 procent van de kleine bedrijven geeft aan de betalingsrisico’s zo klein mogelijk te houden door er een aanmaningsbeleid op na te houden.

Dit blijkt uit de vorige week verschenen Betalingsbarometer van Atradius. De helft van de Nederlandse ondernemingen zet in op een actief kredietbeheer. Kleinere bedrijven maken verder intensief gebruik van de diensten van incassobureaus. Ook beoordelen steeds meer bedrijven het kredietrisico en controleren ze de kredietwaardigheid van de afnemer.

Betalingsmoraal

Naar verhouding noteren kleine bedrijven het laagste aantal late betalingen. Hoewel kleine bedrijven er de kortste betalingstermijnen (gemiddeld 24 dagen) op nahouden, worden ze ook snel betaald. Voor binnenlandse facturen is dat gemiddeld 28 dagen en voor buitenlandse facturen gemiddeld 26 dagen.

Lees ook het hele artikel bij Pleinplus. Uw bank kan u alles vertellen over kredietverzekeringen.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief