Social media steeds belangrijker voor ondernemers

Maandag 19 december 2011

Social media wordt als het gaat om het vinden van nieuwe opdrachten (int link) steeds belangrijker voor ondernemers. Dankzij een actieve inzet op sites als Facebook, LinkedIn en Twitter vinden bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf (MKB) regelmatig nieuwe opdrachtgevers.

Dat bleek vorige week uit de jaarlijkse ondernemersenquête van adviesbureau MKB Adviseurs en GIBO Groep/Flynth onder ruim tweeduizend bedrijfseigenaars. Veertig procent van de MKB-ondernemers is actief op Facebook, de helft van alle ondernemers heeft een account op LinkedIn. Van deze drie is Twitter het minst populair, 28 procent houdt zich hier actief mee bezig.

Opdrachten

Opvallend genoeg levert juist Twitter in veel gevallen het meest op. Eén op de vijf actieve twitteraars haalt zo wel eens nieuwe opdrachten binnen. Facebook belandt wat betreft het krijgen van nieuwe klussen op de tweede plaats (twintig procent), LinkedIn staat op de derde plek (ruim vijftien procent).

Werk en privé

Uit de enquête blijkt verder dat ondernemers tegenwoordig een betere balans tussen werk en privé kunnen vinden. Gaf in 2010 twintig procent zichzelf nog een onvoldoende voor het vinden van evenwicht tussen hun bedrijf en privésituatie, dit jaar daalde dat percentage naar 18,7 procent. Ondernemers zijn net zo te spreken over hun financiële prestaties in 2011 als ze dat vorig jaar waren. De verwachtingen voor 2012 zijn gezien de aanhoudende recessie echter een stuk pessimistischer.

Lees het hele artikel op NUzakelijk.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief