Hogere pensioenpremie in veel sectoren

Dinsdag 3 januari 2012

De pensioenpremie wordt dit jaar in veel sectoren een stuk hoger. De premies gaan met 1 à 2 procentpunt omhoog. Dat schrijft de Financiële Telegraaf op basis van een inventarisatie van de Volkskrant van de pensioenpremies voor 2012.

Als wordt gekeken naar het afgelopen decennium, zijn de premies verdubbeld naar zo'n 25 miljard euro. De sterkste stijging vond plaats in de vleesverwerkende industrie. In de sector gemaksvoeding ging de premie met ruim vijf procentpunten omhoog; deze komt nu uit op 24,2 procent.

Loonkosten

Andere branches die met aanzienlijke stijgingen te maken krijgen, zijn de metaalindustrie, horecasector en kappers- en schildersbedrijven. Hierdoor vrezen werkgevers dat de grotendeels door hen te betalen pensioenpremie, de loonkosten verder zal opdrijven.

Lees het oorspronkelijke artikel in de Financiële Telegraaf.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief