- Actueel Olst-Wijhe organiseert café voor ZZP'ers
- Actueel Startup De Noodtzaak: succes met vers gebrande noten
- Actueel Amsterdam waarschuwt voor valse facturen
- Actueel Nederlandse startups dingen mee naar Europese prijs
- Actueel OZB vervalt voor Haagse startende ondernemers
- Actueel Checklist: het schrijven van een importplan
- Actueel 'Winkelketens kunnen meer halen uit internet'
- Actueel MKB ziet social media als serieuze tool
- Actueel Meer controle op werkomstandigheden ZZP'ers
- Actueel Politiek wil van thuiswerk-optie een recht maken
Minder verplichte CBS-enquêtes voor ondernemers
Vrijdag 27 januari 2012
De lastendruk die ondernemers hebben door het invullen van de verplichte enquêtes van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is met 14 procent gedaald. Dat schrijft minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie aan de Tweede Kamer op basis van een onderzoek van Berenschot. De evaluatie is gebaseerd op de periode van 2004-2009.
Toch is er volgens minister Verhagen nog een wereld te winnen aan de hoeveelheid formulieren die ondernemers moeten invullen. De lastendruk moet verder omlaag, schrijft hij aan de Tweede Kamer. "Ondernemers steken enorm veel tijd en moeite in de enquêtes die ze verplicht zijn in te vullen, dat kan echt minder."
Verdere verlaging
Het kabinet heeft daarom met het CBS afspraken gemaakt over een verdere verlaging van de tijd en kosten die ondernemers kwijt zijn om te voldoen aan allerlei wettelijke verplichtingen. Zo kan het aantal vragen in enquêtes worden verminderd door meer gebruik te maken van gegevens die de overheid al heeft, bijvoorbeeld dankzij belastingaangiftes.
Meld u aan voor onze nieuwsbrief
RSS Feed