- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
- Actueel Crowdfunding brengt 1,5 miljard dollar op
Europese banken strenger bij kredietaanvragen
Een kwart van de banken in de eurozone zegt in de toekomst strenger te worden bij de beoordeling van kredietaanvragen. Dit was al deels het geval in 2011, toen meer dan een derde van de banken in het vierde kwartaal besloot om minder makkelijk geld uit te lenen.
Dat schreef NUzakelijk afgelopen woensdag op basis van recente uitkomsten van een onderzoek dat ieder kwartaal door de Europese Centrale Bank (ECB) opnieuw wordt uitgevoerd. Hieruit kwam ook naar voren dat het volgens de banken in de lijn der verwachting ligt dat door de aanhoudende recessie de vraag naar leningen in de eurozone vanuit het bedrijfsleven verder zal afnemen.
Kredietcrisis
Daarentegen lijkt deze krappere kredietmarkt nog niet te leiden tot vrees voor een nieuwe kredietcrisis. Dit is vooral te danken door het besluit van de ECB om enorme hoeveelheden goedkoop geld in de markt te pompen. Eind vorig jaar leenden 523 banken in de eurozone samen 489 miljard euro bij de ECB tegen een lage rente voor een periode van drie jaar. Op 29 februari aanstaande volgt een tweede driejarige lening.
Concurrentiedruk
In Nederland valt het strengere beleid aanzienlijk mee. De Nederlandsche bank (DNB) stelt dat slechts veertien van de banken in ons land kredietaanvragen "in lichte mate" strenger zijn gaan beoordelen. Daar staat tegenover dat 29 procent van de banken op dit gebied juist soepeler zijn geworden wegens concurrentiedruk van andere banken.
Lees het hele artikel op NUzakelijk.
RSS Feed