- Actueel Europese banken strenger bij kredietaanvragen
- Actueel Test: heeft u voldoende grip op uw geld?
- Actueel Nieuwe startup wedstrijd van The Next Web
- Actueel 5 vragen en antwoorden over de leaseauto
- Actueel Verhagen: 'vrouwelijke ondernemers creatief en vernieuwend'
- Actueel Nederlandse startup richt zich op social dining
- Actueel Startup Bravoure: het opzetten van een eigen kledinglijn
- Actueel Steeds meer startende ondernemers in Nederland
- Actueel ZZP'er tevreden ondanks economische crisis
- Actueel 5 tips voor het opzetten van een administratie
MKB wil geen kilometerheffing
Een meerderheid van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (MKB) ziet niets in invoering van de kilometerheffing. Dit blijkt uit onderzoek van de MKB-portal Business Compleet.nl onder 655 ondernemers.
De MKB'ers hebben gereageerd op een vragenlijst die ze kregen toegestuurd. Als er een referendum gehouden zou worden over invoering van kilometerheffing, dan zou 65 procent van de ondernemers tegen stemmen, zo wijst het onderzoek uit.
Fileleed
Ook blijkt uit deze enquête dat nog geen twintig procent van de ondernemers denkt dat de files door de kilometerheffing zullen afnemen; bijna een kwart (23 procent) verwacht juist een toename van het fileleed. Bijna 60 procent van de ondervraagden denkt dat de totale kosten van het autorijden zullen stijgen.
Tarieven
De kilometerheffing wordt in 2012 ingevoerd met een gemiddelde van 3 cent per gereden kilometer. In de jaren erna loopt het tarief op naar gemiddeld 6,7 cent in 2018. Daarbij wordt ervan uitgegaan dat we tegen die tijd wel 15 procent minder kilometers rijden dan in 2012. De wegenbelasting en de aanschafbelasting bpm gaan verdwijnen zodra de kilometerheffing wordt ingevoerd.
Duur uit
Werkgevers die de toekomstige kilometerheffing vergoeden aan hun werknemers, zijn volgens berekeningen van fiscalisten waarschijnlijk bijna twee keer zo duur uit als hun personeel.
RSS Feed