- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
- Actueel Crowdfunding brengt 1,5 miljard dollar op
- Actueel KvK en Nibud lanceren Grip-op-Geld test
- Actueel Nieuwe subsidieregeling voor schone bedrijfsauto's
- Actueel 5 vragen en antwoorden over het aannemen van personeel
- Actueel 'Samenwerkende bedrijven bespoedigen productinnovatie'
- Actueel ZZP'ers geven voorkeur aan flexibele verzekering
- Actueel Startende horeca-ondernemer heeft het zwaar
- Actueel Echte Next Entrepreneurs bewijzen zich ook op netwerkgebied
Exploitatievergunning horecabedrijven
niet altijd meer verplicht
Horecabedrijven hebben binnenkort niet altijd meer een horeca-exploitatievergunning nodig. Als het horecabedrijf aantoonbaar geen overlast veroorzaakt, kan de gemeente de onderneming hiervoor vrijstelling verlenen. Gemeenten kunnen zelfs besluiten de vergunning helemaal af te schaffen.
Werkgeversorganisatie MKB-Nederland noemt de maatregel 'een goede zaak'. "De nadruk komt nu meer te liggen op vertrouwen." Alleen als een horecabedrijf overlast veroorzaakt, zal de exploitatievergunning verplicht blijven. Veel bedrijven die onder de Drank- en Horecawet vallen, zullen in de toekomst vrijgesteld worden van de bekende vergunning. Voor het overgrote deel van de horecabedrijven die geen alcohol schenken, gaat zelfs een complete afschaffing gelden.
MKB-Nederland is er van overtuigd dat het afschaffen van de vergunning een enorme administratieve lastenverlichting voor bedrijven in de horeca betekent: "Dit zou ook op andere terreinen, zoals de terrasvergunning, moeten gebeuren." De werkgeversorganisatie zegt blij verrast te zijn met dit nieuws.
RSS Feed