- Actueel Gezocht: startende ondernemers die willen bloggen
- Actueel Rechtbank: ZZP'er met één opdrachtgever is wel ondernemer
- Actueel Checklist: een eigen webshop in 9 stappen
- Actueel UvA maakt ruimte voor startende ondernemers
- Actueel Horecasector wil graag naar één BTW-tarief
- Actueel ZZP'ers kunnen privéadres afschermen bij KvK
- Actueel Europese banken strenger bij kredietaanvragen
- Actueel Test: heeft u voldoende grip op uw geld?
- Actueel Nieuwe startup wedstrijd van The Next Web
- Actueel 5 vragen en antwoorden over de leaseauto
Kleine klusbedrijven doen het prima
Kleine klusbedrijven blijken weinig last te hebben van de economische crisis. Dat terwijl de bouwsector wel keihard getroffen wordt. Van de klusbedrijven met maximaal drie medewerkers geeft ruim de helft aan zo goed als niets te merken van de crisis. Van de bedrijven die wel gevolgen ondervinden, zegt bijna tweederde geen perioden te kennen waarin zij compleet zonder werk zitten.
Een en ander blijkt uit de ZZP- & Klusmonitor van Bouwkennis, uitgever van marktinformatie over de bouw. Ruim de helft van de bedrijven die wel hinder van de crisis zeggen te ondervinden, ziet bovendien alweer herstel of verwacht dat binnenkort. Acht van de tien klusbedrijven noemen de kans op een faillissement dit jaar 'niet aan de orde of zeer gering'. Zo'n 6 procent vreest wel een bankroet als er geen verandering optreedt.
De kleinere klusbedrijven voeren vooral werkzaamheden uit voor particulieren. Die markt is minder gevoelig voor conjunctuurschommelingen dan de nieuwbouwmarkt, waar de crisis wel behoorlijk heeft toegeslagen. Van de klusbedrijven die wel last van de crisis hebben gehad, zat grofweg een op de tien door de recessie korter dan een maand zonder werk. Een even groot deel had een tot twee maanden geen opdrachten en 16 procent twee tot drie maanden. Geen enkel bedrijf heeft langer dan drie maanden zonder werk gezeten.
RSS Feed