- Actueel Gezocht: startende ondernemers die willen bloggen
- Actueel Rechtbank: ZZP'er met één opdrachtgever is wel ondernemer
- Actueel Checklist: een eigen webshop in 9 stappen
- Actueel UvA maakt ruimte voor startende ondernemers
- Actueel Horecasector wil graag naar één BTW-tarief
- Actueel ZZP'ers kunnen privéadres afschermen bij KvK
- Actueel Europese banken strenger bij kredietaanvragen
- Actueel Test: heeft u voldoende grip op uw geld?
- Actueel Nieuwe startup wedstrijd van The Next Web
- Actueel 5 vragen en antwoorden over de leaseauto
Kamer steunt plan voor langere startperiode
Een meerderheid in de Tweede Kamer steunt het voorstel van het CDA, om werklozen een jaar de tijd te geven om te starten als ondernemer met behoud van uitkering. Momenteel is die periode maar een half jaar.
Het plan van CDA-Kamerlid Jan ten Hoopen wordt woensdag besproken tijdens het debat over de begroting van Economische Zaken. Volgens dagblad BN/De Stem is nu al duidelijk dat hij kan rekenen op de steun van in ieder geval PvdA en SP. "Zes maanden is vaak te kort om met een eigen bedrijf rendement te maken", vindt Ten Hoopen. "Een starter is die periode al snel kwijt aan investeren in een netwerk en een klantenkring, inkomsten hebben ze dan nog vrijwel niet."
Uit een proefproject in Tilburg blijkt volgens Ten Hoopen dat meer ondernemers in spe zouden slagen als de aanloopperiode zou worden verlengd. Bovendien hebben oudere werknemers meer kans aan de slag te komen en te blijven als zelfstandige. Minister Piet Hein Donner zei dinsdag niet van plan te zijn extra maatregelen te nemen om mensen die door de economische crisis werkloos zijn geworden, beter te helpen.
Overweegt u ook om te starten vanuit de ww? Kijk dan eerst eens hier.
RSS Feed