Minder faillissementen in eerste kwartaal 2011

Vrijdag 1 april 2011

In de eerste drie maanden van dit jaar zijn opnieuw minder bedrijven failliet gegaan dan in diezelfde periode een jaar eerder. In totaal vroegen in dit eerste kwartaal 1.648 bedrijven faillissement aan. Dat is 13 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2010.

Dit blijkt uit cijfers van adviesbureau Dun & Bradstreet. Negatieve uitzondering op deze tendens vormt de horeca. In deze branche was juist een toename van het aantal faillissementen te zien van 28 procent.

Economische malaise
De sterkste daling vond het afgelopen kwartaal plaats in de maand maart. De afname bedroeg toen liefst 25 procent. In januari ging het om 2 procent en in februari om 9 procent. Dun & Bradstreet concludeert uit de cijfers dat ons land
zich langzaam maar zeker begint te herstellen van de economische malaise in de afgelopen jaren.

Horeca
Het adviesbureau verklaart de stijging van het aantal horecafaillissementen onder meer uit het feit dat het hier gaat om een sector waar jaarlijks veel bedrijven starten, die het toch niet blijken te redden. Economische tegenwind betekent direct minder uitgaven in de horeca. Ook het rookverbod heeft de sector geen goed gedaan.

Logistiek en bouw
De logistiek en de bouw hebben het lange tijd zwaar gehad, maar ook deze sectoren laten nu een flinke daling zien in faillissementen.

Provincies
In de provincies Utrecht (-32 procent) en Groningen (-25 procent) is de afname van het aantal failliete bedrijven het grootst. Overijssel (-2 procent), Flevoland (-3 procent) en Friesland (-4 procent) laten slechts een licht herstel zien.

De afname van het aantal faillissementen in de verschillende provincies ziet er als volgt uit:

1. Utrecht (-32 procent)

2. Groningen (-25 procent)

3. Gelderland (-22 procent)

4. Zeeland (-16 procent)

5. Drenthe (-16 procent)

6. Noord-Holland (-14 procent)

7. Zuid-Holland (-10 procent)

8. Limburg (-10 procent)

9. Noord-Brabant (-9 procent)

10. Friesland (-4 procent)

11. Flevoland (-3 procent)

12. Overijssel (-2 procent)

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief