- Actueel Ondernemers vaak onvoorbereid op wanbetaling
- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
Supermarkten willen vaker op zondag open
Nederlandse supermarkten gaan de strijd aan om toestemming te krijgen om hun deuren ook op zondag te openen. Supermarktondernemers zijn de strenge regels van de huidige Winkeltijdenwet zat en stappen vaker naar de rechter om een vergunning te krijgen.
In de meeste gemeenten willen winkeliers de mogelijkheid krijgen om ook op zondag open te gaan, maar lang niet iedereen krijgt daarvoor toestemming, aldus het AD. Soms moet er zelfs om vergunningen worden geloot en dat leidt tot een steeds fellere strijd tussen de winkeliers.
Rechtszaken
Bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven dienden vorig jaar dertig rechtszaken van winkeliers die geen vergunning kunnen krijgen. En dat is niet voor niets, want uit onderzoek van het Centraal Bureau Levensmiddelen blijkt dat Nederlanders steeds vaker op zondag boodschappen doen.
Winkeltijdenwet
Winkeliers willen die mogelijkheid op extra omzet niet mislopen, maar kunnen meestal niet om de strenge Winkeltijdenwet heen. Alleen in toeristische gebieden mogen winkels op zondag altijd open. In andere gemeenten is dat slechts één supermarkt per 15.000 inwoners.
Frustrerend
Het verloten van vergunningen is volgens het Centraal Bureau Levensmiddelen niet de oplossing: "Een loting lijkt misschien eerlijk, maar de uitkomst is altijd frustrerend voor de supermarkten die niet open mogen. Zij lopen omzet mis." Het bureau is van mening dat in plaats daarvan gemeenten zelf de regels over koopzondag moeten kunnen bepalen. De Vereniging Nederlandse Gemeenten steunt dit voorstel.
RSS Feed