- Actueel Ondernemers vaak onvoorbereid op wanbetaling
- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
Verhagen pakt concurrentiebeding ZZP'ers aan
Maandag 10 oktober 2011
Minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie wil een eind maken aan de nadelige effecten van concurrentiebedingen voor zelfstandigen zonder personeel (ZZP'ers). Dat schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.
Het is niet voor het eerst dat het onderwerp ter sprake komt in de politiek. Vorige maand zei het kabinet in de nota 'Naar de top: Het bedrijvenbeleid in actie(s)' al toe om het concurrentiebeding aan te zullen pakken.
Concurrentie
In deze nota wordt onder andere gesproken van 'rigide vertrekclausules' die verhinderen dat een werknemer zich op korte termijn als zelfstandige professional kan vestigen binnen dezelfde branche of een vlotte overstap naar een productievere baan bij een concurrent in de weg staan. Het kabinet is van plan hierin wijzigingen aan te brengen, zodat er in de toekomst meer 'proportioneel en subsidiair' gebruik kan worden gemaakt van het concurrentiebeding.
Lees het hele artikel op Pleinplus.nl.
Meld u aan voor onze nieuwsbrief
RSS Feed