'ZZP'er moet duidelijkere positie krijgen'

Vrijdag 11 november 2011

Als het aan ICT-detacheerders Headfirst en IT Staffing ligt, kunnen Zelfstandigen Zonder Personeel (ZZP'ers) in de toekomst rekenen op een duidelijkere positie op de arbeidsmarkt. De ondernemingen onderzoeken de mogelijkheden voor een vrijplaats, waarin kan worden geëxperimenteerd met flexibelere arbeidsregels.

Deze vrijplaats is een initiatief van ZZP'er-vakbond FNV Zelfstandigen. Detacheerbedrijf Headfirst ziet het nut er wel in, vooral vanwege de onduidelijke positie die zelfstandigen hebben ten opzichte van vaste werknemers. "Terwijl in de ict-sector beide groepen elkaar niet erg ontlopen", aldus financieel directeur Gert-Jan Schellingerhout.

Hij gaat verder: "Werknemers krijgen steeds vaker een kortlopend contract, zelfstandige professionals werken doorgaans één of anderhalf jaar voor dezelfde opdrachtgever. Voor werknemers is alles geregeld, voor zelfstandigen niets."

Verzekering

Het bedrijf probeert hierin zelf ook verandering te brengen, onder meer door ZZP'ers voor een klein bedrag een collectieve beroepsaansprakelijkheidsverzekering aan te bieden die dekt tot vijf miljoen euro. Headfirst hoopt dat de positie van zelfstandigen verder zal verbeteren: "De vrijplaats zou een duidelijkere identiteit en positie van de zelfstandige moeten opleveren. Bijvoorbeeld op het terrein van pensioenvoorziening. Die is voor een individu heel kostbaar."

Lees hier het hele artikel op de website van Computable.

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief