- Actueel Ondernemers vaak onvoorbereid op wanbetaling
- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
Minder verplichte CBS-enquêtes voor ondernemers
Vrijdag 27 januari 2012
De lastendruk die ondernemers hebben door het invullen van de verplichte enquêtes van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is met 14 procent gedaald. Dat schrijft minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie aan de Tweede Kamer op basis van een onderzoek van Berenschot. De evaluatie is gebaseerd op de periode van 2004-2009.
Toch is er volgens minister Verhagen nog een wereld te winnen aan de hoeveelheid formulieren die ondernemers moeten invullen. De lastendruk moet verder omlaag, schrijft hij aan de Tweede Kamer. "Ondernemers steken enorm veel tijd en moeite in de enquêtes die ze verplicht zijn in te vullen, dat kan echt minder."
Verdere verlaging
Het kabinet heeft daarom met het CBS afspraken gemaakt over een verdere verlaging van de tijd en kosten die ondernemers kwijt zijn om te voldoen aan allerlei wettelijke verplichtingen. Zo kan het aantal vragen in enquêtes worden verminderd door meer gebruik te maken van gegevens die de overheid al heeft, bijvoorbeeld dankzij belastingaangiftes.
Meld u aan voor onze nieuwsbrief
RSS Feed