- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
- Actueel Crowdfunding brengt 1,5 miljard dollar op
Petitie tegen vermeend misbruik Winkeltijdenwet
Vier vakbonden zijn vandaag gestart met een petitie op internet, waarin zij vragen een einde te maken aan het vermeende misbruik van de Winkeltijdenwet. De bonden zijn het er niet mee eens dat diverse plaatsen als toeristisch gebied worden aangemerkt, terwijl er nauwelijks toeristen komen. In 'toeristische gebieden' mogen de winkels namelijk op zondag open.
De petitie is een initiatief van de vakbonden CNV Dienstenbond, FNV Bondgenoten, RMU en christennetwerk-gmv. Zij zijn het er ook over eens dat gemeenten bij het nemen van een besluit over de zondagopenstelling teveel rekening houden met grote winkelketens en te weinig met kleine ondernemers en werknemers. Met name voor startende winkeliers kan het van groot belang zijn om gelijk behandeld te worden met eventuele concurrenten.
Mensen die het met de petitie eens zijn, kunnen die ondertekenen op www.winkelrust.nl. Eind deze maand willen de bonden de petitie aanbieden aan de Tweede Kamer, die de Winkeltijdenwet dan bespreekt.
De petitie staat vanaf vrijdag op internet, maar de officiële lancering is pas dinsdag in Amsterdam-Noord. Daar was de afgelopen tijd veel te doen over de openstelling van winkels op zondag.
RSS Feed