Kleine aannemers in de knel

Donderdag 4 maart 2010

Een kwart van de 1.700 MKB-bedrijven die aangesloten zijn bij Aannemersfederatie Nederland, verkeert in ernstige moeilijkheden. De federatie, waar dus vooral kleine aannemers bij aangesloten zijn, geeft daarom deze week een 'bouwalarm' af.

De totale bouw-en infrasector kromp vorig jaar met 3 miljard euro ten opzichte van 2008. En om de concurrentie tegen te gaan, wordt in veel gevallen ver onder de kostprijs gewerkt. Om te voorkomen dat de bedrijfstak verder wegzakt, zijn passende maatregelen nodig, zo zegt voorzitter Henk Klein Poelhuis van Aannemersfederatie Nederland in Het Financieele Dagblad.

Een van de maatregelen die Klein Poelhuis in het kader van het bouwalarm voorstelt, is een versnelling van de werkzaamheden in de zogenaamde Vogelaarwijken.Renovatieprojecten aldaar kunnen bouw- en infrabedrijven compenseren voor de stagnatie in de nieuwbouw. Verder wil de aannemersfederatie voorkomen dat de Crisis-en Herstelwet, die volgende week wordt behandeld in de Eerste Kamer, de concurrentieverhoudingen scheeftrekt. Clustering van projecten zou namelijk ten koste kunnen gaan van de kleine aannemers.
 

  • Deel deze pagina:
Meld u aan voor onze nieuwsbrief