- Actueel Ondernemers vaak onvoorbereid op wanbetaling
- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
Bewijslast nu bij beboete ZZP'ers
De duizenden ZZP'ers die mogelijk ten onrechte zijn beboet vanwege uitkeringsfraude, moeten hun zaak toch zelf aanhangig maken bij uitkeringsinstantie UWV. Dit blijkt uit een brief van minister Donner (Sociale Zaken), die daarmee in lijkt te gaan tegen een motie van de Tweede Kamer.De zaak heeft betrekking op ZZP'ers die vanuit een WW-uitkering een bedrijf startten. Door verkeerde voorlichting vanuit het UWV gaven zij een onjuist aantal uren op bij de uitkeringsinstantie. Daardoor werden zij in zo'n drieduizend gevallen mogelijk onterecht aangemerkt als fraudeurs en kregen zij sancties opgelegd.
Na onderzoek van de Nationale Ombudsman riep de Tweede Kamer minister Donner op om de drieduizend dossiers te laten herbeoordelen en daarbij de bewijslast om te draaien (zodat het UWV de fraude zou moeten bewijzen in plaats van de ZZP'ers hun onschuld). De minister lijkt nu echter toch een andere weg te willen bewandelen. Volgens hem zou het UWV namelijk in strijd handelen met de wettelijke plicht om uitkeringen terug te vorderen als er te veel is verstrekt.
Bovendien vindt Donner dat het UWV nu voldoende in de geest van de motie handelt, doordat de instantie alle drieduizend ZZP'ers in een brief heeft opgeroepen om zich te melden met nieuwe feiten over hun zaak. In dat geval zal het UWV die dossiers opnieuw bekijken. Inmiddels hebben al zo'n duizend ondernemers zich gemeld, zo meldt De Telegraaf.
RSS Feed