- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
Veel faillissementen in 2010
Dit jaar zullen zo'n 7.800 bedrijven faillissement moeten aanvragen. Dat zijn er slechts 3 procent minder dan vorig jaar. Dit blijkt uit een rapport van kredietverzekeraar Euler Hermes, die wereldwijd onderzoek deed naar faillissementen.
Conclusie is dat Nederland minder snel herstelt dan andere landen, zoals de Verenigde Staten en Japan. Daar nam het aantal faillissementen gemiddeld met 9 procent af. In 2009 gingen in ons land 8.040 bedrijven failliet. Dit was een stijging van 73 procent ten opzichte van 2008. Dat cijfer werd alleen overtroffen door Spanje, Ierland en enkele Baltische staten.
Als voornaamste reden voor de slechte cijfers van Nederland wordt vooral aangegeven dat ons land voor 80 procent afhankelijk is van export. Dat heeft in 2009 veel faillissementen veroorzaakt en is ook nu nog van grote invloed.
RSS Feed