- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
- Actueel Filmmaker zoekt ZZP'ers voor korte film
MKB'ers achteruit in koopkracht
Maandag 19 juli 2010
MKB'ers in Nederland gingen er vorig jaar gemiddeld 5,2 procent op achteruit in koopkracht. Dit terwijl de meeste werknemers er vorig jaar juist op vooruit gingen in koopkracht. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De koopkracht van werknemers steeg in 2009 met 3,1 procent, voornamelijk door (langlopende) cao-afspraken. Voor de gehele bevolking steeg de koopkracht over het algemeen met 1,4 procent, evenals in 2008.
Vooral ondernemers en zelfstandigen hebben te lijden gehad van de crisis, zo blijkt uit de nieuwe CBS-cijfers. Het gaat daarbij zowel om eigenaren van grote bedrijven als om eenmanszaken. Verwacht wordt dat de koopkracht de komende jaren ook voor werknemers zal dalen.
Meld u aan voor onze nieuwsbrief
RSS Feed