- Actueel Rechtbank: ZZP'er met één opdrachtgever is wel ondernemer
- Actueel Checklist: een eigen webshop in 9 stappen
- Actueel UvA maakt ruimte voor startende ondernemers
- Actueel Horecasector wil graag naar één BTW-tarief
- Actueel ZZP'ers kunnen privéadres afschermen bij KvK
- Actueel Europese banken strenger bij kredietaanvragen
- Actueel Test: heeft u voldoende grip op uw geld?
- Actueel Nieuwe startup wedstrijd van The Next Web
- Actueel 5 vragen en antwoorden over de leaseauto
- Actueel Verhagen: 'vrouwelijke ondernemers creatief en vernieuwend'
Media Markt helemaal niet zo goedkoop
Waar schreeuwende reclame niet toe kan leiden: Veel consumenten zijn er van overuigd dat Media Markt (Ik ben toch niet gek?) de goedkoopste leverancier van elektronicaproducten is. Maar dat blijkt helemaal niet waar. Een prijsonderzoek van de Consumentenbond heeft uitgewezen dat Media Markt en het eveneens schreeuwerig adverterende Saturn helemaal niet goedkoper zijn dan andere ketens. Ook blijken er onderling behoorlijke prijsverschillen te zijn binnen de filialen.
Voor consumenten loont het de moeite om bij verschillende winkels binnen te lopen voor de aanschaf van elektronica. De prijsverschillen tussen de verschillende ketens in Nederland kunnen oplopen tot 20 procent. De Consumentenbond keek in september naar de prijzen van digitale camera's, mp3-spelers, televisies, blu-rayspelers, koelkasten, wasmachines en afwasmachines.
Internetwinkels zijn buiten beschouwing gelaten, omdat volgens de bond de onderzochte producten nog vaak in gewone winkels worden aangeschaft.
Vooral de keten Block komt goed uit de test van de Consumentenbond. Bijna bij alle gepeilde producten is deze keten 3 tot 9 procent goedkoper dan het gemiddelde niveau van de concurrentie.
Reclame maken is ook voor veel starters een broodnodige investering in succes. Iedere onderneming vergt zijn eigen manier van aanpak op dit gebied. Schreeuwerige reclame zoals de Media Markt die verspreidt, kan in sommige gevallen de onderneming meer schade dan omzet opleveren. Overweeg dus goed welke manieren van reclame maken en acquisitie bij uw (startende) onderneming passen.
RSS Feed