- Actueel Ondernemers vaak onvoorbereid op wanbetaling
- Actueel CBS: 'Aantal zelfstandigen neemt toe'
- Actueel Opstelten wil pinnen in de horeca stimuleren
- Actueel Wat u moet weten over IBAN en SEPA
- Actueel Meer startende ondernemers in Twente
- Actueel Toezicht importeurs groente en fruit wordt strenger
- Actueel 'Meer ondernemers in slim land'
- Actueel NS zoekt ZZP'ers voor grote ICT-klussen
- Actueel Roken in kleine cafés blijft toegestaan
- Actueel 4 dingen die u nog niet wist over Google+
Dieven-databank moet criminaliteit terugdringen
Winkeliers komen nu zelf in actie tegen winkeldiefstal door een landelijke dieven-databank op te richten. In de databank kunnen winkeliers onderling informatie uitwisselen over bijvoorbeeld ramkraken, overvallen en diefstallen. Het gaat onder meer om de verzameling van politieaangiftes, camerabeelden en foto's van verdachten.
Politie
De winkeliers hopen op die manier meer te kunnen doen tegen rondtrekkende bendes. Een 'informatie-officier' van de winkeliers zal de gegevens beheren en doorspelen aan de politie. Op die manier moet worden voorkomen dat de politie te laat is. Vaak doet een winkelier lokaal aangifte, maar is na een hoop bureaucratie de dievenbende alweer verder getrokken.
Patronen
Door de gegevens nu in één databank te bundelen, worden volgens Detailhandel Nederland sneller patronen herkend. Zo kunnen ondernemers worden gewaarschuwd als ergens bijvoorbeeld een bende dakinbrekers actief is. De detailhandel benadrukt zelf geen inbrekers aan te willen houden.
Inpulsief
Uit gegevens van de politie blijkt dat overvallers steeds impulsiever, gewelddadiger en steeds jonger zijn. Onder de daders zijn zelfs jongens van 15 en 16 jaar. Ruim een kwart van de overvallers is jonger dan 21 jaar. Overvallen worden steeds vaker een 'beginnersdelict'. Ook wordt Nederland sinds enkele jaren geteisterd door een overvalgolf. Waar vorig jaar acht procent minder straatroven plaatsvonden, steeg het aantal gewelddadige overvallen met ruim 22 procent ten opzichte van het jaar daarvoor.
RSS Feed