Inspirerende verhalen van ondernemers op IkGaStarten
Van hoge pieken tot diepe dalen: hoe hebben andere ondernemers de start van hun bedrijf beleefd? Achter de oprichting van bedrijven gaan immers vaak mooie verhalen schuil. Bijzondere ervaringen en ondernemerslessen die het waard zijn om te delen met de starters van nu. In de rubriek Startersverhalen portretteren daarom wij regelmatig ondernemers met een inspirerend verhaal.
En of iemand nou in de zakelijke dienstverlening, onderwijsbranche of horeca een bedrijf is gestart: in iedere branche zijn er wel ondernemers te vinden die over hun ervaringen willen vertellen. Hieronder vind je vast een selectie van een paar leuke Startersverhalen.
Danique Wiltink | Nimbles
Danique Wiltink gooide met Nimbles niet alleen de markt voor studiebegeleiding overhoop, maar ze kannibaliseerde ook direct haar eigen bijlesinstituut. Op dit platform kunnen ouders een gescreende private tutor voor hun kind vinden. ‘Binnen vijf jaar willen we een miljoen leerlingen meer zelfvertrouwen geven met behulp van een private tutor.’
Lees het hele interview met Danique
Rens van den Berg | Social Deal
Een aantal jaar geleden schoten de online platforms met kortingsdeals als paddenstoelen uit de grond. Waar velen weer omvielen, staat het Social Deal van Rens van den Berg en Bart Oosterholt nog altijd fier overeind. Sterker nog: ze zijn uitgegroeid tot marktleider. Hun geheim: hyperlokale deals en hart voor de zaak: 'Wij garanderen kwaliteit.'
Lees het hele interview met Rens
Erik van Gangelen | Justnuts
De zoektocht naar een verantwoord tussendoortje eindigde voor Erik van Gangelen met de oprichting van zijn bedrijf justnuts. In zijn eigen keuken ontwikkelde hij bars die '100 procent biologisch zijn, geen onzin bevatten en glutenvrij zijn'. Zijn sprong in het diepe pakte goed uit: inmiddels zijn de repen van justnuts door heel Nederland te vinden.
Lees het hele interview met Erik
Lisanne van Zwol | Kromkommer
Met Kromkommer probeert Lisanne van Zwol (26) mensen op een luchtige en positieve manier bewust te maken van voedselverspilling. Na een lange testfase werd het juiste businessmodel gevonden: soep maken van kwalitatief goede, maar 'gekke groenten'. Haar ambitie? Dat de voedselketen uiteindelijk zo is ingericht dat vraag en aanbod beter op elkaar is afgestemd en dat er niet meer wordt afgekeurd op looks.
Lees het hele interview met Lisanne
Florian Schneider | Nerdalize
Florian Schneider vond met Nerdalize het gat in de markt: het bedrijf benut de warmte die vrijkomt van computerservers om huizen te verwarmen. Ze ontwikkelden hiervoor servers die eruitzien én werken als een radiator. Door het efficiënte gebruik van energie levert een eRadiator voor alle partijen forse besparingen op. Het doel? 'Van Nederland een cloud powerhouse maken.'
Lees het hele interview met Florian
Meer lezen?
Bekijk hier een overzicht van alle Startersverhalen op IkGaStarten.